Hajhullás Covid-19 vakcinák és post covid után?
Egyre többen nem értik, mi történik velük...
Szisztémás gyulladások, szív és keringési panaszok, levertség, emésztőrendszeri panaszok, autoimmun folyamatok, pajzsmirigy rendellenességek, hiányállapotok, és hajhullás....de még sorolhatnánk.

NÉZZÜK MOST A HAJHULLÁST, ÉS ELŐSZÖR A COVID FERTŐZÉS UTÓHATÁSAKÉNT.
A COVID-19, a SARS-CoV-2 koronavírus által okozott betegség sokféle tünetet okozhat. Bár a COVID-19 leggyakrabban jelentett tünetei többnyire a légzőrendszerben jelentkeznek, néhány ember, akit érintett a vírus, különböző mértékű hajhullásról számoltak be.A Centers for Disease Control and Prevention (CDC) is megerősítette, hogy a hajhullás a COVID-19 lehetséges hosszú távú szövődménye(1.).Bár a hajhullás riasztó szövődménynek tűnhet, a valóság az, hogy a hajhullás meglehetősen gyakori tünete az olyan betegségeknek, amelyek lázat okozhatnak.
- A COVID-19, a koronavírus által okozott betegség hajhullást és átmeneti hajhullást okozhat.
- A COVID-19 okozta hajhullás nagy valószínűséggel a telogén effluvium – a hajhullás gyakori formája, amely láz vagy betegség miatt fordulhat elő.
- A telogén effluvium okozta hajhullás nem tartós, vagyis a kiváltó ok sikeres kezelése után a hajnak vissza kell nőnie.
- Jelenleg nincs bizonyíték arra, hogy a COVID-19 tartós hajhullást okozna vagy súlyosbítana az androgenetikus alopeciát (férfi kopaszság).
MI VAN, AZOKKAL, AKIK VALAMELYIK VAKCINÁT 1,2,3X VAGY TÖBBSZÖR, BEADATTÁK MAGUKNAK?
Nem túl gyakori jelenség, de a COVID-19 elleni oltások – sok más vakcinával együtt – hajhullást okozhatnak bizonyos esetekben. Tapasztalatom szerint, két szálon fut ebben az esetben a hajhullás:
- Egyesek azt feltételezik, hogy az oltás miatti hajhullás oka a telogén effluvium (átmeneti hajhullás), egy olyan állapot, amelyben a szervezet stressz vagy trauma következtében intenzívebben hullik (2.).
- A második eshetőségre bizony nehéz kutatási eredményeket virítani, mivel megindultak az oltáskárosodással kapcsolatos perek, így ezek hatással lehetnek számos esetben a per végeredményére. Így ezek a ritka publikációk, fizetős orvos szakmai oldalakon elérhetők ritkaságszámba menően. Ebben az esetben az erek endotél (belső) falában gyulladásos folyamatok indulhatnak el (mikro vérrög képződés is lehetséges), szív, és keringési panaszokat okozva. Ekkor csökken a perifériás keringés, a kapillárisokhoz nem jut elegendő mennyiségű oxigénben, tápanyagban gazdag vér. Tehát a fejbőrhöz és a hajhagymákhoz sem.
Ezekről itt a facebookon is tájékozódhatsz dr. Szakács Krisztina endokrinológus, és dr. Letoha Tamás kutatóorvos oldalán. És ide tenném Szakács doktornő (MedicBees Endomedic) legutóbbi bejegyzését, ahol megemlíti többek között az mRns vakcinák mellékhatásaként a vas, magnézium hiányát, hormonegyensúly zavarokat, amik szintén hajhulláshoz vezethetnek. Továbbá:
A covid vakcinált páciensek gyakrabban betegek. Ennek magyarázatát az IgG alosztályok átrendeződésében (IgG4 túlsúly) valamint a magas ellenanyagszint esetén fellepő ADE veszèlyèben kell keresnünk. Az IgG alosztályok átrendeződése laborvizsgálattal igazolható (IgG1, IgG2, IgG3, IgG4 szintek meghatározása.) (4.)
Javasolt vizsgálatok:
- Teljes vérkép
- D-dimer
- CRP, ESR
- Hemoglobin
- Teljes vaspanel: vas, ferritin, transzferrin, TIBC (vaskötő kapacitás), transzferrin szaturáció
- Máj- és veseműködés
- Kortizol a szérumban (reggel), különösen autoimmun-mellékvese-elégtelenség gyanújánál
- TSH, T4, T3
- Szérum glükóz, szükség esetén HbA1c
- Szívtünetek és/vagy nehézlégzés esetén troponin, proBNP
- 25-OH D-vitamin, még jobb, ha mérjük az 1,25 OH:25 OH arányt
- Diamin-oxidáz (DAO) és hisztamin
- Na, K, Ca, Albumin, Mg
- Homocisztein
Források: